כך תמגנו את האופנוע שלכם מגניבה

ככה תמגנו את האופנוע מגניבה

אופנוע הוא אולי אחד מכלי התחבורה היקרים ביותר, כאשר מדובר על אופנוע של 500 סמ”ק ומעלה, אך גם אופנועים של עד 250 סמ”ק לעתים, המחיר יכול להאמיר בהרבה על מחירו של רכב. אם לא די בכך, זה כלי שעומד חשוף עם הסוויץ’ מונח לעיני כל, מה שלא מונע מפורץ רכב פשוט אפילו לחבר 2 כבלים של פלוס ומינוס, לסגור מעגל חשמלי ולהניע את האופנוע ללא מפתח.

כיצד ניתן להימנע מכך ולהניס את הפורצים? מה ניתן לעשות כך שגם אם הגניבה התרחשה אתם תהיו מוגנים מגזירות כלכליות כאלו ואחרות?

כך תמגנו את האופנוע שלכם מגניבה

רגלית לאופנוע

כל אופנוע זקוק לרגלית לאופנוע: הדרך היחידה לקבע אותו לקרקע ללא זוז. ברוב האופנועים הרגלית היא BUILT IN אך גם במעט שלא ניתן להתקין רגלית במוסכים במחירים נמוכים באופן יחסי. הרגלית יוצרת תשתית בסיסית גם להנחת האופנוע על הקרקע לאחר גמר הנסיעה, וגם למיגון עליו כפי שתוכלו ללמוד בהמשך, משום שעיקר המנעולים עובדים רק על אופנועים שעומדים ישר כשהם מונחים בחנייה.

מנעולי חצי ירח

המנעולים הטובים ביותר לאופנוע או אופניים. צורתם היא חצי ירח/חצי עיגול, כאשר גוף הנעילה נמצא בקו הישר של המנעול, זה שחצי האליפסה מחוברת אליו. דאגו לקנות מנעול ברזל ולא אלומיניום, ודאגו לקנות מספר מנעולים כאלו. מיד תדעו לאן לחבר אותם על מנת להביא את הנעילה ליישום הלכה למעשה.

הצטיידו בשלשלאות ברזל לאופנועים

קנו כ- 4-5 שלשלאות ברזל ובאמצעותם חברו את האופנוע לאזור הנעילה: עמוד, או מתקן לקשירת אופנועים במגרש החנייה. הצטיידות ב- 4-5 שלשלאות תגרום בסיכוי גבוה להנסת הפורצים משום שגם אם הם יגיעו לזירה עם חותך שלשלאות המלאכה תהיה מרובה, השלשלאות יהיו מרובות, וסיכוי גבוה יתרחש שתיתקלו בפורצים או שחבריכם למגרש החנייה יספיקו להניס אותם גם כן.

נעלו את הכידון

אמצעים לנעילת כידון יעכבו את הפורצים שלכם שלב נוסף. במידה והם השתלטו על הנעילה, כשהם יגלו שהם לא מצליחים להזיז את הכידון הם יוותרו על הגניבה, שכן הם כמובן לא יסתכנו בנסיעה מסכנת חיים בקו ישר בלבד ללא יכולת לצדד.

התקינו אימובילייזר על האופנוע

ללא האימובילייזר הפורצים לא יוכלו להשתלט על האופנוע ולהניע אותו גם אם הם התחקו אחר המפתח שלכם באמצעות העתקת פרופיל, ויצרו מפתח לגניבה.

מה שכן, חשוב לציין כי אימובילייזר לא פותר בעיות חשמל: אם לפורצים שלכם ידע בפירוק מנעולים וחיבור (+) חשמלי ל- (-) חשמלי, כנראה שהגניבה תצליח להם. יחד עם זאת, כשהם יראו שהכידון נעול הם כנראה יימנעו מביצוע משימת העוועים.

בטחו את האופנוע

נכון, ביוקר המחיה הישראלי ביטוח נגד גניבות לאופנועים זה אולי מוצר האופנוענים הכי יקר, זולת קניית האופנוע עצמו. יחד עם זאת, בכל פעם שתלכו לבית הספר או תחנו ליד הבית שלכם תוכלו להיות בראש צלול ולהיות בטוחים שהאופנוע מכוסה.

למידע נוסף על מיגון אופנועים מפריצה, צרו קשר עם “רוני מנעולים” חייגו: 052-500-9002
Call Now Buttonלחץ לחיוג 052-5009002
שליחת הודעה בווצאפ
שלחו הודעת ווצאפ
שלום וברכה,
שלחו תמונות בווצאפ להצעת מחיר

מקרה דחוף? חייגו עכשיו: 052-5009002

תוך 20 דקות אצלך (שירות 24 שעות)

https://ronilocks.com - רוני מנעולים