כיצד עושים שימון מנגנון מקצועי

הסבר כיצד עושים שימון מנגנון מקצועי

על מנת לשמן באופן יסודי את המנגנון יש להגיע לשלושה רכיבים על הצילינדר והמנעול: צירי הדלת, חור המפתח ולשונית המנעול.

הימנעות משימונים אלו או ביצועם באיכות לא טובה עשויות לגרום לדלת להתעכב בסגירתה ובהמשך להביא לנטרול מלא שלה. אל תזדקקו בהמשך לתיקון דלת לכן פעלו מראש על מנת לשמרה כמו שצריך.

שימון הצירים

יש לבדוק שהצירים נמצאים למטה ולא מוברגים כלפי מעלה. יש לדחוף אותם למטה באמצעות צבט או פטיש כאשר מזהים מצב שכזה. יש לקחת שמן מכונות (או W-40ׂ) ולפזר הן בציר התחתון, הן בציר האמצעי והן בציר העליון. במידה וניתן, הרימו את הברגים של הצירים קלות כדי לפזר שמן והחזירו אותם לאחר מכן על מנת שהשמן יחלחל פנימה לתוך הצירים.

שימון חור המפתח

יש לפזר שמן מבעד לחור המפתח. אין צורך לפרק לשם כל את המנגנון, אך כן צריך להשתמש בקשית שמתחברת לבקבוק השמן על מנת שהוא יועבר בלחץ נוזלי נמוך, ובמרקם דק שיוכל לחדור מבעד לחור המפתח, במקום לבזבז כמויות שמן לריק.

שימו לב! שימון צילינדר יכול גם להזיק לצילינדר (צריך לשים ממש טיפה) אסור הרבה!

שימון הלשונית של הדלת

יש להביא את הדלת למצב פתיחה ולעזוב את הידית על מנת שהלשונית תיוותר חשופה. יש לפזר שמן בשני עבריה, גם בחלק הישר וגם בחלק הזוויתי, ולוודא שגם תחתיתה וחלקה העליון משומנים. שימון זה ידאג לתנועה חלקה ומהירה יותר של רכיב זה ומניעת צבירת חלודה על גביו.

מומלץ לעבוד עם שמן מכונות ולא עם תרסיס אחר

לא ששמנים אחרים לא ישיגו עבורכם תוצאה זו, אבל לשמן מכונות שמגיע בצורת תרסיס יש אפשרות להזלפה עבה או עדינה, עם קשית או ישירות מבקבוק המתכת, וזה מאפשר לכם לחסוך בשמן ולהשתמש בו בדיוק במידה הרצויה.

לדוגמה, אם הייתם משתמשים בשמן בישול, החלקת הצירים והמנגנון הייתה נעשית אבל לא לאורך זמן, ולא עד כדי רמת הסרת חלודה לזמן רב, וגם לא הייתה לכם אפשרות לשלוט בכמויות השמן כפי שיש לכם בתרסיס שמן מכונות כמו WD 40.

למידע ופרטים התייעצו עם רוני מנעולים

על מנת לתת ללקוח שלכם את השירות הטוב ביותר, או במידה ואתם הם הלקוחות של מנעולן מסוים ומעוניינים בעצות נוספות, ניתן לפנות לרוני מנעולים ואנו נספק לכם את כל המידע על שימון צירי הדלת, מנגנון המפתח, והלשונית של הדלת.

אנו נספר לכם גם על פעולות נוספות שניתן לעשות על מנת להימנע בכל מחיר מהצורך בשירות תיקון דלת.

מקווים שעזרנו!

אם יש עדיין לכם בעיה במנגנון (חריקה או נעילה קשה) לחצו כאן

Call Now Buttonלחץ לחיוג 052-5009002
שליחת הודעה בווצאפ
שלחו הודעת ווצאפ
שלום וברכה,
שלחו תמונות בווצאפ להצעת מחיר

מקרה דחוף? חייגו עכשיו: 052-5009002

תוך 20 דקות אצלך (שירות 24 שעות)

https://ronilocks.com - רוני מנעולים