כיצד לצבוע דלת עץ

כיצד לצבוע דלת עץ
כיצד לצבוע דלת עץ

מדריך כיצד לצבוע דלת עץ לבד

רוני מנעולים מקצוענים בתיקון דלתות וצביעת דלתות פנים ברמה גבוהה במיוחד.

הסבר והדרכה כיצד לצבוע דלת עץ לבד חשוב לעבוד לפי ההוראות הנ"ל:

צביעת דלת עץ תהיה שונה אם יש רק פגם אחד או 2 לכל היותר המצריכים את תיקון הצביעה, או שמדובר על דלת שנמצאת במצב מתקדם של בלאי והיא זקוקה ממש לחידוש מאל"ף ועד ת"ו. במקרה הראשון, מספיק לקחת את צבע הדלת, אותו ניתן לאתר בחנות צבעים באמצעות תמונה של הדלת.

המוכרים יסייעו לאתר בדיוק את הגוון שהיה לכם, ויציעו לכם לקנות צבעים בגימור משי או בגימור מבריק, תלוי כיצד תרצו שהדלת שלכם תחודש.

אם הדלת שלכם לא הייתה מבריקה או לא הייתה משי ואתם מעוניינים בגימור הפוך, כמובן שיש לצבוע את הדלת כולה. במידה ולא מדובר ב- 1-2 פגמים אלא מבלאי סדרתי, כך תפעלו לצביעת הדלת.

שלב ראשון: קניית חומרים וכלי צביעת דלת

יש להצטייד ברולר צביעה, שפכטל עץ ומרית רידוד (ידית ההשטחה של השפכטל), צבע יסוד סינתטי בגוון של הדלת שלכם, וצבע סופי בו תרצו שהדלת שלכם תעוצב: גימור משי על בסיס מים, גימור משי על בסיס טרפנטין או גימור מבריק.

שלב שני: משיחת הדלת בשפכטל עץ

עברו על הדלת והמשקופים וזהו חורים, מחילות טרמיטים לשעבר, חריצים שנעשו על ידי תולעי עץ, חורים שהם תולדה של קילוף צבע, ועוד.

מרחו שפכטל עץ על הפגמים הללו באמצעות מרית הרידוד. דאגו שהדלת תיראה חד ממדית, והשפכטל כבר לא ייצור גבעות ותלים הניגרים מהדלת, אלא יהווה שכבה אחת עמה.

שלב שלישי: משיחת הדלת בצבע יסוד

פתחו את פחית צבע היסוד, וקחו בקבוק ריק, מלאו אותו במים וערבבו חלק מתכולת צבע היסוד. גשו לבקבוק וטבלו את הרולר בתערובת שזה עתה הכנתם.

משחו את הדלת כולה בצבע היסוד: שכבה אחת מספיקה. המתינו 2-3 שעות עד לייבוש צבע היסוד.

שלב רביעי: צביעת הדלת בצבע הסופי

גשו לצבע הסופי אשר בחרתם – בגימור משי או מבריק. הצבע, בשונה מצבע היסוד, כבר ספון במים או בטרפנטין (תלוי מה בחרתם), לכן אין צורך בכל עבודת הכנה: פתחו את הצבע, וטבלו את הרולר בתכולה הרלוונטית.

צבעו 1-2 שכבות לכל היותר ותנו לדלת להתייבש כ- 4 שעות. השאירו חלונות פתוחים לימים הקרובים להתנדפות הריח החוצה.

רוני מנעולים – המומחים שלכם לענייני מנעול ודלת

רוני מנעולים הנה חברת בוטיק לתחזוקה של מנעול ודלת ושירותים שונים בתחומים אלו כמו פריצות, החלפות מנעולים וצילינדרים ותחזוקה שוטפת של כל אחד מרכיבי הדלת שלכם.

שיהיה בהצלחה

שליחת הודעה בווצאפ
שלחו הודעת ווצאפ
שלום וברכה,
שלחו תמונות בווצאפ להצעת מחיר

מקרה דחוף? חייגו עכשיו: 052-5009002

תוך 20 דקות אצלך (שירות 24 שעות)

https://ronilocks.com - רוני מנעולים
לחץ לחיוג 052-5009002